Skip to main content

Nádoby na vodu


I když se třeba potloukáme po lesích a zjistíme, že jsme vodu nechali doma, nehrozí nějaké větší nebezpečí. Nějaká studánka nebo pramínek se vždy někde najde. Jen je možné, že voda v něm bude naprosto bez závad. Ovšem u nás z žádné vody nějaká těžká otrava. Maximálně lehká, která zavdá častou příčinu návštěvu nějakého křoví, kam není vidět. Ale i to jsou spíše výjimečné případy.

Stává se však často, že jedem někam do ciziny, nebo tam, kde si vodou nemůžeme být zcela jisti. Například v Afrických zemích je pití vody z neznámého zdroje tak nebezpečné, že člověk, který tuto vodu použije může být skutečně otráven tak, že následky mohou být fatální. Proto si do svého karavanu vždy bereme vodu svou, prověřenou a kvalitní.

karavan s autem

Jistě namítnete, že není praktické v již tak malém prostoru skladovat velké množství pet lahví. Ale tom zde přece není ani zmínka! Kdepak, žádné pet lahve, ale něco zcela jiného. Lepší je kanystr na pitnou vodu. Proč? Protože jej umístíme na místu, kde nebude moc překážet a nemusíme koukat neustále po flaškách, které se mohou někde povalovat.

kanystry

Voda je pěkně při ruce a v jedné nádobě, takže je naprosto dokonalý přehled kolik jí ještě zbývá. A tento kanystr nemusíme mít jen jeden ale třeba tři. Proč. Inu, je to praktické. V jednom je voda pitná, tedy jak již zmíněno ta naše, dodaná z ověřeného zdroje. V druhém kanystru může být voda užitková, dodána z kteréhokoli zdroje, třeba i z řeky nebo potoky a v tom třetím něco dobrého k pití mimo čisté vody. To může být minerálka, džus, čas, prostě cokoli. To, co se nejvíce pije v rodině. Uvidíte, že tyto nádoby na tekutiny velmi oceníte a že s nimi budete hodně spokojeni. Odpadne vám starost s pet lahvemi i jejich případnou likvidací. A také tím trochu pomůžete ekologii. Planetu tím už sice nezachráníte, ale pozdržíte její zánik a o nějakou tu minutku.