Pokud máme bazén, je jasné, že chceme, aby voda v něm byla pokud možno čistá. Z tohoto důvodu také sledujeme nejrůznější parametry, přičemž jedním z nejdůležitějších je pH. To nám ukazuje, zda voda není příliš kyselá či naopak zásaditá. Obojí nejenže není dobré pro naši kůži (ostatně asi není třeba říkat, že koupat se v kyselině či zásadě asi není nejlepší nápad), ale také představuje dobré prostředí pro rozvoj nejrůznějších škodlivých mikroorganismů. Není tedy divu, že je potřeba tuto hodnotu dobře hlídat. K tomu nám slouží bazénový pH tester https://www.chlorito.cz/bazenove-testery/.
Těch je na trhu dostupná celá řada, přičemž tyto využívají nejrůznějších metod, od klasického lakmusového papírku až po chemické reakce. Je však jasné, že zdaleka ne všechny budou stejně přesné. Jistě, u bazénové vody na tom až tak nezáleží, přesto je však dobré, abychom mohli výsledku, který dostaneme, skutečně věřit. Jak ale poznáme, který je skutečně spolehlivý? V první řadě se podívejme na metodu, kterou daný test používá, a vyhledejme si, jakou má přesnost. To nám poměrně dost napoví. Také bychom se měli zajímat, zda sami nemůžeme výsledky nějak ovlivnit.
Pokud například používáme reakce chemikálií, velmi snadno nám může ujet ruka a dáme tam třeba o kapku či dvě víc, než je potřeba. To samozřejmě výsledek znehodnotí. Dále se podívejme na recenze, které daný tester od konkrétní firmy má. Jsou s ním zákazníci spokojeni, nebo si stěžují, že není tak přesný, jak by měl být? To vše je dobré prověřit ještě předtím, než jej koupíme. Poslední zkouškou, kterou můžeme udělat, je udělat takzvaný zkušební test na kapalině, u které přesně známe její pH a porovnat s ním výsledek. K tomuto účelu je ideální destilovaná voda. Neměli bychom však používat kapaliny s příměsí čehokoliv, neboť i to by mohlo výsledek ovlivnit. A to by byla škoda. Přeci jen, na přesnosti zde záleží.